Foto: Mikaela Berg
Kutter boligpris med 40 prosent
Dagens største priskutt i boligmarkedet er heftig. Sjekk prisfallet i ditt område!
Publisert: 08.01.2009 - 13:36 Oppdatert: 08.01.2009 - 13:51
Boligprisene har falt over hele landet det siste året, det viser all statistikk. Men tallene fra bransjen forteller bare hva prisen var for de som faktisk fikk solgt. Dermed kan statistikken havne på etterskudd når det gjelder hva din bolig kan selges for i dag, og tallene sier ingenting om boligene som ennå ikke er solgt.
Men denne uken ble en ny tjeneste lansert, som følger med på hvor lenge boligene har ligget ute og hvor mye prisen er satt ned.
Boliga.no gir oversikt både over hele markedet og hvert enkelt forhold.
Heftige priskutt
Dagens statistikk viser for eksempel at prisen er satt ned på 91 boliger, mens seks boliger har steget i pris.
Dagens største prisfall er en bolig i Stavanger som er satt ned hele 40 prosent, til 2,99 millioner kroner.
- Det stemmer at prisen er kuttet med 40 prosent, sier Rudi Aadland i Verdi Eiendomsmegling til Dagensit.no.
Boligen ligger midt i Stavanger sentrum og er på 114 kvadratmeter og ble første gang lagt ut på Finn.no for et år siden. Salgsarbeidet har ikke vært aktivt hele tiden.
- Eierne ønsker å selge den og har valgt dette som strategi for å bli ferdige fort, sier Aadland.
Han mener de ikke hadde trengt å kutte så mye, men håper på et bra resultat med flere budgivere. Skulle prisen stoppe på 2,99 millioner vil den likevel bli solgt, forsikrer han.
- Ja, prisen er reell. Ellers ville det vært lokkepris og det blir feil, sier han.
Les også: Slik får du fart på boligsalget
Pris ned 73 prosent
Aadland sier dette er det eneste tilfellet han kjenner til av så kraftige priskutt.
Men på listen over de totalt sett hardest nedsatte boligene, altså ikke bare dagens kutt, finner vi blant annet en liten ny leilighet i Drammen. Finn.no viser at annonsen er oppdatert i november og at boligen koster 430.00 kroner og har 1,16 millioner i fellesgjeld.
Ifølge Boliga.no er prisen kuttet med hele 73 prosent siden den ble lagt ut for 124 dager siden. Dette gjelder vel og merke bare prisen utenom fellesgjelden, men er dramatisk nok.
Andre kutt er mindre dramatiske, men svært mange av annonsene viser nå at prisen er blitt kuttet og at boligene har ligget ute til salgs svært lenge.
Hittil i år har ifølge boliga.no prisene på annonserte boliger falt med totalt 59 millioner kroner (ikke inkludert boliger som er solgt under takst).
Se prisfallene i dag her (ekstern lenke).
| Tjenesten frigir en mengde interessante tall, men de mest ekstreme utslagene bør tas med en klype salt. For eksempel oppgir den at høyeste kvadratmeterpris i Norge er 6 millioner. Det er vel og merke snakk om en eiendom som ennå ikke er innredet som bolig og er oppgitt å ha et primærromareal på én kvadratmeter. Tjenesten klarer heller ikke å fange opp tilfeller der fellesgjeld er nedbetalt og prisen satt opp. I slike tilfeller rapporterer tjenesten at boligprisen er satt kraftig opp, selv om den reelt sett har gått ned. |
Kutter boligpris med 40 prosent
Dagens største priskutt i boligmarkedet er heftig. Sjekk prisfallet i
ditt område!
Link til hele artikkelen
Re: Kutter boligpris med 40 prosent
I utgangspunkt er det kun meglere og bankene som tjenner på høye boligpriser. de får prosenter og renter...
Klart at etter at man har betalt en høy pris, er det ikke kjekt å selge til lavere.
Boligen har blitt til luksus i Norge.
Folk slåss for boliger og prisene kom opp til astronimiska beløpp. NÅ har ikke mange råd til, og alle er FUCKED.
Det er bare EN vei ut - ale spekulantene må refundere det de har tatt og tjent på uretferdig måte.
SLUTT MED GRÅDIGHET. Grådighet fører til totale kolaps i systemmer. ALLTID.
Hvor er Tom?
Men renta skal jo ned, så dette må jo garantert snu! Hvor blir det av Toms nyanserte boliginnlegg?
Re: Hvor er Tom?
Tomsing leser aviser som en apekatt spiser bananer (helt ukritisk). Kanskje er det et par som skal skilles eller kanskje er det et dødsbo. Du vil alltid finne noen som må selge, men da må du komme deg ut på visning!! Selv Norges mest negative mann, Harald M Andreassen, er usikker på hvor boligprisene skal etter sommer 2009. Sikrere tegn på at det snur finnes ikke. Tror journalisten her er på boligjakt og prøver å gjøre det han kan for å holde prisene nede ;-) Vedder en klase bananer på at det snur i løpet ev juli/august.
Re: Re: Hvor er Tom?
Harald Martin Andreassen er ikke Norges mest negative mann.
Boligprisene skal ned 70% fra toppen.
Re: Re: Hvor er Tom?
Jeg tenkte meg at du verdsetter bananer høyt ja.
Re: Hvor er Tom?
Var inne på finn.no og kikket på den leiligheten i Stavanger. Megler sier det ikke er noen lurepris, men det er ikke jeg helt sikker på....MEN det mest interesante var jo at snittet på alle 97 boligene var ned minus 5% og ikke 40%.
Re: Re: Hvor er Tom?
Nettopp, gjeldsnissehuseierne har ikke forstått det ennå. Det tar vanligvis 2-3 år før prisfallet skikkelig har fått festet seg i skallen på dem. Slik var det i 1988-1993 også. I øyeblikket er selgerne inne i fornektelsesfasen. Prisene ER IKKE falt, er de vel, Prognose-Øye??? Fremover står selgerne foran den såkalte "no bid"-fasen. Ingen på visning og ingen bud. Til neste år og i 2010/2011 går vi inn i "any bid"-fasen. Dvs. selg og redd det som reddes kan, eller alternativt, sitt helt rolig og vent på namsmannen.
Re: Re: Re: Hvor er Tom?
Ovenstående skulle ha vært signert "Spanjol" . . .
Re: Re: Re: Re: Hvor er Tom?
I 1988 STEG rentene litt. I dag FALLER rentene dramatisk. Derfor beskriver du psykologien som var gjeldende i 1988-1993.
Tom, du Tom
. . . og psykologien vil bli annerledes under dette krakket, enn krakket som var mellom 1988-1993?? Tom, du er ikke sann . . .
Re: Tom, du Tom
Det virker som om du nettopp har solgt en leilighet i Spania med stort tap og tar med deg dette traume tilbake til Norge??
Re: Re: Tom, du Tom
Å neida, det har jeg nok ikke. Men du er kanskje en smått desperat gjeldsbox-eier med tapt egenkapital som har forsøkt å selge i over ett år uten hell ??
Re: Re: Re: Tom, du Tom
Der ser det ut til at du har trengt Tom I Hodet opp i et hjørne. ;-)
Seier på KO til Spanjol.
Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Det ser ut som har gitt opp nå, ja . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Klokka 01.32 ligger jeg å sover. Tjener 90000 kr MER i året på det jeg leier ut etter at Gjedrem satte ned renta. Og han kommer til å sette ned mer ;-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Du tjener ikke. Rentekostnaden din er bare lavere. Den korrekte betegnelsen er at utgiftene dine er lavere. Fortjeneste er noe helt annet.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
21 Ølle har antakeligvis diagnosen Trisomi 21.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Idiot.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Inntekter minus utgifter = fortjeneste. Går utgiftene ned, øker fortjenesten.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Reduserte kostnader er ikke det samme som inntjening.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Det kalles "mindreutgifter" :-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Eller reduserer underskuddet.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Inntekter minus utgifter = resultatet før skatt.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Tull.
Inntekt
-
Kostnader
=
Fortjeneste
Går kostnadene ned går fortjenesten opp.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Tom kommer til å gå konkurs, for utleieprisene er allerede begynt å stupe dramatisk. Det er ikkeno problem å prutte 30% på en leiepris nå. Grunnen er som alltid; det er for mange leieobjekter på markedet. Grunn? Det er for mange gjeldsnissehuseiere (ala Tom) som ikke får solgt, og må ty til utleie for betale banken . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Tom tenker sånn: " Et par sko er nedsatt fra 1500,- til 1000,-. Tom kjøper 10 par og forteller at han har tjent 5000,- kroner"
Siden Tom ikke er den eneste med diagnosen "økonomisk utviklingshemmet" så har inkassobransjen rom for en eventyrlig vekst.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Wow, Ølle & Bølle. Det er på tide med en liten økonomi 1.1 på dere.
Utover det, drit i kalle folk idiot, kom heller med noe smart og gjennomtenkt. Ellers så kan dere gå ut i Oslos gater og hive litt stein på politiet, det krever kun muskler og no brain.
Kutt tullet og kom på banen med noe som er produsert i topp etasjen, ikke i nedre mageregion :)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Det var meg over.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Å er deg deg, ja ?? Spammeren??
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tom, du Tom
Ja du trengte litt oppfølging Spanjol :) Du er ikke sann til tider og er helt urokkelig i dine argumenter. Noe som er beundringsverdig på en måte, men sansynlighvis ikke veldig smart for deg selv. Men nå er vi usynlige på nett og da er det lett å være litt "dummere" en det man er i virkeligheten.
See you around, og du, ta oppfordringen da :)
Re: Re: Re: Hvor er Tom?
+1 ... my five cents
Dette er bare begynnelsen på et helvete!
Har sett dette før og vet at dette kommer til og bli BAD.Gjelden til folk har aldri vært høyere i forhold til inntekt enn den er nå.Det burde være selvforklarende til boligprisfallet vi bare har sett begynnelsen av.Snart sitter mange mennesker med negative boligverdier og det er da det virkelige krakket kommer.
Re: Dette er bare begynnelsen på et helvete!
Medregnet fellesgjeld(som man må ta med i dette regnestykket) utjgør prisreduksjonen ca 15%, dvs litt i overkant av snittet i samme periode.
Re: Re: Dette er bare begynnelsen på et helvete!
Helt riktig
Formidlingstid
Viser i alle fall hvor tullete formidlingstiden som NEF oppererer med er.
De tar som kjent ikke hensyn til at boliger relanserers gang på gang på finn.no. Blir boligen relansert og solgt etter en uke etter et kraftig priskutt så blir den registrert med en uke i statstikken.
Det er latterlig at Tromsø f.eks har oppgitt en formidlingstid på rundt 90 dager når den reelt sett er på flere måneder.
Re: Formidlingstid
...er vel 90 dager flere måneder? Ca. tre, skulle jeg tro?
Re: Formidlingstid
Tipper reel formidlingstid i Tromsø i snitt er rundt ett år nå!
Re: Re: Formidlingstid
Reell formidlingstid finnes ved å ta antall solgt i en måned delt på antall tilsalgs den måneden. Hvis det f.eks selges 50 boliger i januar og snittet til salgs er ca 500 så blir reell formidlingstid 10 mnd.
Re: Re: Re: Formidlingstid
siste 2 måneder har det blitt solgt 25 boliger i måneden i Tromsø
Det ville så fall gi en formidlingstid på 20 måneder. Eller ett år og åtte måneder om du vil.
Re: Re: Re: Formidlingstid
De fleste husene jeg ser på har stått i minst et halvt år (Gjelder eneboliger i Bergen). Fra toppen i 07 vil jeg tro at de har falt mellom 15 - 20 %. Det som er problemet er at man har hatt en bolig boble. Lav rente og banker som ukritisk har kastet penger etter folk (bør bankene også være eiendomsmeglere??). Iløpet av de neste 1 - 2 årene vil det ikke forundre meg om vi skal se en halvering av prisene i enkelte områder. Spørsmålet er om prisene noengang kommer opp igjen der det var (korrigert for inflasjon) Iflg. SSB sin arbeidslivsprognose fram mot 2025 skal antall ansatte i offentlig sektor sammen med antall ansatte i tjenesteytende sektor øke kraftig på bekostning av ansatte i industri/eksport bedrifter, samtidig skal inflasjonen være rundt 1 -2 % og lønnsoppgjørene mellom 4,5 - 7 % framover mot 2025. Dersom de er de samme tullingene som gir råd til politikerne tror jeg ikke vi vil få noen økt velferd framover og da tror jeg vi har sett de høyeste boligprisene for lang tid.
Bruk hodet
Når avisene skriver om en nedgang på 40% skal dette liksom være fakta. Tenk om boligen ble lagt for salg på Finn med 40% for høy vudering. Det er nok det mest naturlige.
Re: Bruk hodet
Så du tror boligen først ble annonsert med en pris som var 40 % for høy, for så å kutte prisen 40 % for å lure markedet? Du burde følge ditt eget råd.
Re: Re: Bruk hodet
Ikke farlig å sette for lav pris på så flotte leiligheter. Lav pris betyr fler folk på visning og flere bud. Tipper prisavslaget blir på 10-15% når den er solgt. Megler sier det ikke er lurepris, men det er jeg ikke så sikker på....
Re: Re: Re: Bruk hodet
Tipper prisen fremdeles er for høy og at når salget endelig er gjennomført så er prisen mye lavere. Prisene er på tur ned, og de skal langt ned.
Re: Re: Re: Re: Bruk hodet
Kjøpte en leilighet i desember 2007, meldte flytting dit. Brukte 150 000,- og mange arbeidstimer på og rehabilitere den. Solgte den nå nettopp, 635 000,- dyrere enn det jeg betalte. Så etter ett års botid tar jeg ut ca 485 000 skattefritt. Ingen problemer og tjene penger i et synkende boligmarkedet bare man liker og jobbe på fritiden.
Re: Re: Re: Bruk hodet
Ølle har som vanlig helt rett . . .
Re: Re: Re: Re: Bruk hodet
Som vanlig.
Re: Bruk hodet
Hva er "riktig" vurdering da du? Jeg mener ... når bankene plutselig slutter å kaste penger etter folk er det da ganske naturlig at prisene går ned. Konseptet "bolig som investering" er jo inntil videre stein dødt.
is news synonymous with truth
"Hva er "riktig" vurdering da du?"
Price is a measurement of 'willingness to pay'.
Prices change according to the will of the market.
Other 'external' realities change the will of the market.
F.Eks. If an individual thinks he can make 1oo-3ooK in a year by buying a bolig his willingness to pay is accordingly high. If by the same principle another individual thinks he can make 300M by building boligs then he needs a bank loan.
If the former individual then loses his median job and cannot find another then his willingness to pay will be a reflection of his ability to pay. If individual two is no longer able to sell his apartments his loans still have to be repayed; therefore technically he has to sell his apartments at any price. Or lose everything except salaries received and the excellent contacts he has made. Or the government might bail him out.
So when some people argue that lowering interest rates will spark a recovery in housing prices thet are hoping that this external impetus will encourage willingness to pay within the market.
It is all speculation.
But certain things affect the synsing, tro og håp som markedets viljen bygger seg på...
Endring i lånevilkår
For 1 år siden fikk jeg lånetilsagn som enslig med øvre låneramme på 3,5 ganger inntekten. Siden har jeg og samboer denne uke mottatt lånetilsagn med ramme på felleslån til 2 ganger felles inntekt.
Jeg synes dette i grunn bare er positivt da det greit å slippe for høy gjeld, men forklarer selvfølgelig hvorfor prisene er nødt til å stagnere. Bedre med høy rente på lav hovedstol enn lav rente på enorm hovedstol... selv med solid økonomi i parforhold er beløpet vi kan låne for kun noe høyere for 2 enn da jeg fikk innvilget lån alene.
Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Jeg sjekker Finn hver dag, går på visninger og følger med, men de boligene jeg liker, virker å gå fort og til altfor høy pris. Syns fremdeles det meste virker overpriset. Kanskje bedre å vente et år?
Enig Bob
Som jeg har sagt hele tiden, dette er bare begynnelsen. Og hvilken psykologisk effekt bare dette ene salget har.
Re: Enig Bob
En bolig ned 40%, MEN snittet på alle eiendommene var ned 5%. Lær deg å lese aviser med en viss kritisk sans. De beste kjøpene gjennomføres i disse dager.
Re: Re: Enig Bob
Ok. Hvor mange gode kjøp gjennomføres i disse dager? Må prisen opp før det blir fart i salget tror du?
Re: Re: Re: Enig Bob
Det er nettopp det mærkverdige. Og formentlig er svaret ja. For da vil de som ønsker å kjøpe, men ikke gjør det fordi de forventer at prisene skal lengre ned, realisere ønsket om et kjøp (om de da får finansiering).
Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Jada. Før eller siden, når fundamentale forhold ligger til rette for det, vil det bli fart i boligomsetningen igjen. Mitt spørsmål til Tom var av imidlertid en retorisk utfordring ... Spørsmålet er; kan boligsalget ved hjelp av høyere priser i dagens marked?
Mitt poeng er rett og slett at Tom tar feil. Han hevder at de beste kjøpene gjennomføres i disse dager, og har åpenbart en forestilling om at denne krisen kan fremstilles som en V-kurve hvor vi har nådd bunnen i skrivende øyeblikk, og hvor den bratte positive kurven begynner å peke oppover i morgen.
Og det er selvfølgelig tillatt å mene noe sånt, men etter min oppfatning virker det temmelig ... vel ... dumt.
Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Bare si det som det er, Tom er en tosk . . .
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Eller: "Tom" er tom.
Tomtom :-)
Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Så så Spanjol. Ta han med saklige innlegg, det er mye tøffere :)
Prisene skal nok mer ned, men jeg tror vi ser en effekt av lavere rente som gjør at de fleste klarer å betjene sin gjeld. Da flater det ut. Når det skjer er gjetting, men ikke helt usansynelig til sommeren. Men vi vet ikke hva som kan dukke opp av hatten de neste året. Kommer det en bølge nr. 2 på finanskrisen blir det tøfft, ingen lån og et marked i stå. Spennende blir det.
Men vi selger fortsatt boliger, sterkt redusert i omsetnigner og 10-20% ned avhengig av område (Oslo).
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Det er 100% usannsynlig at det flater ut "til sommeren". For du mener vel sommeren 2009?? Tenker vi sier at det (kanskje) flater ut sommeren 2012 etter en nedgang på 60%, DA er vi enig. Renta har ingen betydning. Om den er 1%, 6% eller 10% spiller ingen rolle. Bunnen blir ikke nådd før folk igjen kan kjøpe seg en grei bolig til 3 x inntekt. Dessuten vil ikke folk lenger sette seg i gjeld til langt inn i pensjonsalderen.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Det er så mye rare folk med egne rare meninger som går på å egne egoistiske ønsker og forhåpninger her inne.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Dette er veldig viktig og dersom man bruker statistiske data vil jeg tro at boligprisene pendler rundt ca. 3 x inntekt. I USA bruker spekulantene disse historiske verdiene for å vite hvortid man skal kjøpe eiendom. Denne verdien varierer noe fra stat til stat, men i enkelte stater i USA har verdien vært helt oppe i over 7x husholdnings inntekt, og det er ikke bærekraftig. Spesielt ikke nå huseier bare kan går fra huset og overlate problemene til banken.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Lavere rente er et tiltak som subsidierer folk med uforholdsmessig høye lån. En stund. Men lave utlånsrenter betyr lave innskuddsrenter, og det betyr at bankene mister innskuddskunder.
Så vidt jeg kan forstå, og korriger meg hvis jeg tar feil, er dette en ganske shitty scenario for bankene. Og dersom både utlånsrentene og innskuddsrentene blir spist opp av inflasjon, betyr det at banken taper i begge ender; tjener ingenting på lånekunder og mister innskuddskunder (som finner bedre avkastning andre steder).
Men for deg som megler er vel dette uinteressante, langsiktige betraktninger. Min erfaring med meglere er at de stort sett har samme modus operandi som begravelsesagenten i Lucky Luke ...
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Enig Bob
Vi får se, men har du noen tanker bak dette eller er det et ønske fra din side at det ikke er lys i enden av tunellen før i 2012?
Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Hei, hvis du er ofte på finn, bruker du scriptet som gir deg salgshistorikk på boliger?
Se denne tråden:
http://www.dn.no/forum/?display=topic&forum_id=401&topic_id=7841
425 installeringer nå...
Re: Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Kåre !! Selg for all del denne ideen til gutta bak boliga.no !!
Re: Re: Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Vel, de burde absolutt tatt med tidligere salg for hver bolig. Virker som om de dataminer finn for infoen sin, ville vært enkelt for dem å hente salgshistorikken med det samme... Ideen får de gratis, pussig de ikke har denne infoen allerede!
Hvis kjøper kjenner salgshistorikk + info om endret prisantydning har han selger i balletak!
Re: Re: Re: Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Nettopp !! Det er hele vitsen. Å gjøre meglerne lange i trynet, mener jeg. Se for deg folk på visning som kan salgshistorikken og endret prisantyding utenat !! Se for deg lengden på trynet til meglerne !!
Re: Re: Re: Re: Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Ja, tenk deg trynet hans a fy f..!! Det hadde vært skikkelig kult å sette trynet bare bli som nesa til Pinnokkio liksom da!
Voks opp da mann!
Re: Re: Re: Re: Re: Hvor er alle disse "rimelige" boligene??
Fordi du vet hva jeg kjøpte for selger jeg ikke til en vilken pris som helst, jeg forholder meg til markedet (som jeg befinner meg i).
Dette gjør ingen forskjell på prisene i markedet. Markedet bestemmer.
ny luft
Dette er godt nytt for de som skal ut på boligmarkedet nå og i tida framover. Endelig litt nye fakta inn i debatten. Mange vil nok forsøke å "snakke ned" denne nye kilden også. For øvrig er jeg enig med forrige innlegg som sier heller litt høyere rente på et lavere lån enn lav rente på et megalån. Håper at finansdepartementet snart gjør egen bolig og annen eiendom mindre interessant som spekulasjonsobjekt, så kan vi konsentrere oss om å bo i den. De som spekulerer kan holde seg andre steder. Ino sier Ja til et traust boligmarked som jevnt og trutt bygger nøkterne boliger av god kvalitet.
Re: ny luft
Det er jo også godt nytt, for de som sitter godt i det fra før. De som posisjonerte seg i eiendom på begynnelsen av 90 tallet, har nedbetalt gjelden, og kan snart atter en gang gjøre en god handel. For det har lenge vært umulig å finne objekter til utleie som svarer seg økonomisk.
Re: Re: ny luft
Nokk av folk i dette landet med penger ja
73% blir 20%
Så fint å leke med tall! Selv om inskuddet på den borettslagsleiligheten ble redusert med 73%, så tilsvarer det ikke mer enn 20% av den totalprisen, inkludert fellesgjelden.
Si din mening!
DN.no oppfordrer til å bruke fullt navn i debattene
- Tittel må fylles ut
- Ditt navn må fylles ut
- Kommentarfeltet må fylles ut
- Sikrer drømmejobb i krisetider
- Japansk gjeldsfelle
- - Jeg stjal 45 millioner hvert år, ingen reagerte
- Her sitter frynsegodene tett
- "Skinput" og solkraft i asfalten
- - Båten er den nye hytta
- Millionrush for Northug
- Peugeots kommende 508
- Sykevikar fikk 22 millioner dollar
- - Skjønner ikke dem som velger jobben foran barna
- Siste uke »
- Siste 100 saker »
Sjekk boligprisene der du bor

Slik utviklet prisene seg i sist måned
Boligsalget steg kraftig i januar, men det er store forskjeller mellom både sted og boligtyper.
Sjekk prisene der du bor
Lesernes kommentarer