Foto: Embret Sæter

Best pr for Gullfisken

Ved siden av Gullblyanten, er de mest kjente norske reklameprisene TV 2-seernes reklamekåring Gullfisken og prisen for effektiv reklame, Stella.

DN.no

Publisert: 04.03.2006 - 08:55 Oppdatert: 04.03.2006 - 09:03

Kjetil Try i Try rangerer de tre prisene slik:

– Pr-messig er Gullfisken viktigst, og for kreatørene er Gullblyanten viktigst. Annonsørene vil sikkert si at Stella er viktigst.

Se bildene fra Gullblyantfesten her.

McCann-sjef Thomas Høgebøl er årets Gullblyant-general. Han mener Gullblyanten får ufortjent mye kritikk.

– Gullblyanten, Stella og Gullfisken har den fellesnevneren at de bidrar til å skape bedre kommunikasjon, akkurat som Spellemannsprisen bidrar til å skape bedre musikk og Gullruten bedre tv-programmer. Gullblyanten er ene og alene en intern pris som har som formål å inspirere utøverne til å strekke seg litt lenger. Dette kommer naturlig nok også annonsørene til gode. Men det viktigste for kundene, og byråene, vil alltid være at reklamen skaper resultater, sier han.

Les hele saken i Dagens Næringsliv lørdag.

Tips en venn

Abonnér på vårt nyhetsbrev

Motta RSS Tips en venn Del saken Skriv ut
Annonser fra ADA www.ada.no
Annonser fra ADA www.ada.no