Foto: Anita Arntzen, DN-bilder2006

SAS-piloter snart i mål

- Vi snakker om dager, ikke måneder, sier SAS-pilotene. De tror på en snarlig løsning i forhandlingene om milliardkutt.

DN.no

Publisert: 16.11.2009 - 10:03 Oppdatert: 16.11.2009 - 19:15

Konsernledelsen i SAS har ennå ikke kommet til enighet med pilotene og de danske kabinansatte. Blant annet er pilotene forespeilet kutt i lønn, pensjoner og tillegg på 700 millioner svenske kroner, skriver Finansavisen.

Partene har sittet i flere møter den siste uken.

- Vi har oppklart en del misforståelser og blitt enige om en videre fremdriftsplan, sier Jens Lippestad, leder i Norske SAS-flygeres forening, til Finansavisen.

- Til enighet før juletrafikken
Målet skal være å komme til enighet i god tid før den hektiske juletrafikken starter opp.

- Vi er opptatt av at forhandlingene ikke skal drøye for lenge. Vi snakker om dager, ikke måneder, sier Lippestad.

SAS-pilotene har tidligere tilbudt å kutte 500 millioner svenske kroner. Konsernsjefen avviste tilbudet fordi det inneholdt for mange motkrav.

Les også: Økt press på SAS

SAS-krigen er ikke over

SAS-piloter tilbyr kutt i lønn

Tips en venn

Abonnér på vårt nyhetsbrev

Motta RSS Tips en venn Del saken Skriv ut
Annonser fra ADA www.ada.no