- Celina stemples som hønsehjerne
Celina Midelfart protesterte da debattelederen hevdet at hun stemples som en hønsehjerne i norske medier.
Publisert: 06.04.2005 - 08:53 Oppdatert: 06.04.2005 - 09:08
Påstanden kom fra Aftenposten-kommentator Kathrine Aspaas under et debattmøte på Parkteateret i Oslo igår kveld, med et sjokkert publikum av næringslivsfolk til stede, skriver VG.
- Gjør de det? spurte Midelfart. - Nei, slik oppfatter jeg det ikke. Derfor må jeg ikke forholde meg til det, sa hun.
Imot tvang
Mangel på kvinner i styrerommene var ett tema på møtet, og Midelfart gjentok sin mentor Trygve Hegnars standpunkt at hun er imot bruk av tvang for å få flere kvinner i styrerommene.
Hun har ikke tro på loven som pålegger 40 prosents kvinneandel i styrene.
- Det er eiernes suverene rett å kunne utpeke hvem de ønsker til styret. Kjønn kan ikke være en premiss, det er kompetanse som er avgjørende, sa hun.
- Rec skuffer
- Smell for Telenor
- Pøser ut fm-radioer som kan bli stumme om knappe...
- Solberg vil øke pensjonsalderen
- Qantas finner sprekker i superjumbo
- - Ikke ulikt USAs håndtering av Vietnam-krigen
- Mener Acta-merkenavnet er ødelagt
- Strømprisene kunne vært lavere
- Marine Harvest hardt rammet av lakseprisfall
- Milliardunderskudd for Norske Skog
- Siste uke »
- Siste 100 saker »