Q-Free-sjef Øyvind Isaksen leder et selskap som har økt omsetningen kraftig det siste året. Foto: Sigbjørn Sandsmark
Full fart for Q-Free
Meget solide tall fra bompengeselskapet.
Publisert: 22.10.2009 - 08:29 Oppdatert: 22.10.2009 - 08:33
Bompengeselskapet Q-Free leverer en voldsom omsetningsvekst i tredje kvartal - opp 88 prosent fra samme kvartal ifjor, og opp 22 prosent fra andre kvartal.
- Vi gjennomfører for tiden de mest signifikante og avanserte prosjektene innen veiprisings-segmentet. Dette danner et unikt utgangspunkt for å adressere tilsvarende prosjekter i fremtiden, sier konsernsjef Øyvind Isaksen i en kommentar.
Isaksen tror at suksessfull gjennomføring av prosjektene i Portugal og Slovakia, kombinert med kontinuerlig fokus på forbedret portefølje og gjennomføringsevne, vil sikre selskapets langsiktige positive utvikling.
Q-Free-aksjen (QFR) har steget nesten 170 prosent siden nyttår.
Q-Free | ||
| Tall i millioner kroner | Tredje kvartal 2009 | Tredje kvartal 2008 |
| Omsetning | 226,6 | 120,5 |
| Driftsresultat | 30,5 | 11,1 |
| Resultat før skatt | 33,1 | 8,0 |
- Rec skuffer
- Pøser ut fm-radioer som kan bli stumme om knappe...
- Storkontrakt til Bergen Group
- Telenor frykter skrekkscenario i India
- Kristian Falnes til Høyesterett
- Solberg vil øke pensjonsalderen
- Smell for Telenor
- De beste bilkjøpene
- Marine Harvest hardt rammet av lakseprisfall
- Qantas finner sprekker i superjumbo
- Siste uke »
- Siste 100 saker »