Kvart milliard i minus for Solstad Offshore
Men utbytte til eierne.
Publisert: 28.02.2012 - 18:14 Oppdatert: 28.02.2012 - 18:14
Oslo (TDN Finans): Solstad Offshore fikk et resultat før skatt på -244 millioner kroner i fjerde kvartal 2011, mot et resultat på -60 millioner kroner samme periode i 2010.
Det skriver selskapet i kvartalsrapporten tirsdag.
Driftsresultat ble -75 millioner kroner (25), mens fraktinntektene var 856 millioner kroner (707).
”Økt aktivitetsnivå i Nordsjøen førte til at spotmarkedet i perioder av fjerde kvartal strammet seg til, med dertil høyere rater og bedre utnyttelsesgrad. Det er i inneværende kvartal registrert økt forespørsels- og anbudsaktivitet både i Nordsjøen og internasjonalt og det forventes at aktivitetsnivået vil utvikle seg positivt fremover, spesielt for AHTS og CSV segmentet”, heter det i rapporten.
Kontraktsdekningen for selskapets flåte for gjenværende del av 2012 er i dag rundt 60 prosent. Inklusive opsjoner er dekningen 80 prosent. For 2013 er kontraktsdekningen henholdsvis 35 og 49 prosent.
Det foreslås å utbetale et utbytte på 1,50 kroner pr aksje for 2011.
- - Flytt Stortinget til Eidsvoll
- Ungarsk alarm kan ha utløst storrazziaen
- Norwegian vurderer å legge ned ruter i...
- - Skal man gjøre noe med det må det tas tak i nå
- Jobben kan få bonuspoengene dine
- Ingiers strand
- Han har blitt 10 milliarder rikere på fire...
- Snart får han 60 millioner inn på konto
- Hverdagshelten
- - Jeg kjenner Statoil og jeg kan ikke forestille...
- Siste uke »
- Siste 100 saker »