– Vi kommer til å bli enige om en avtale i morgen, og da skal vi danne regjering, sier kilden til nyhetsbyrået Reuters mandag kveld.
Konservative Nytt Demokrati vant søndagens valg på ny nasjonalforsamling. Ifølge kilden vil sosialistpartiet Pasok være med i den nye koalisjonsregjeringen.
Den anonyme partikilden sier også at Hellas nå er klar for et nytt besøk fra den såkalte troikaen, EU, IMF og Den europeiske sentralbanken, og at grekerne vil be troikaen om at de strenge innstrammingstiltakene som er betingelse for å få utbetalt kriselånene, må spres over fire år istedenfor to, slik avtalen er i dag.
Les mer:
Vanskelige regjeringsforhandlinger i Hellas
- Den overhengende faren for gresk exit er over
Ratingbyrå mener valg fjerner konkursfare
(Vilkår)Copyright Dagens Næringsliv AS og/eller våre leverandører. Vi vil gjerne at du deler våre saker ved bruk av lenke, som leder direkte til våre sider. Kopiering eller annen form for bruk av hele eller deler av innholdet, kan kun skje etter skriftlig tillatelse eller som tillatt ved lov. For ytterligere vilkår se her.