I tillegg er det 8,5 millioner som fortsatt ikke er ferdig med sitt tre måneders gratis prøveabonnement. Det skriver nettstedet Techchrunch.
Apple Music ble lansert i slutten av juni, og fikk raskt over 11 millioner brukere.
Flere amerikanske medier er positivt overrasket over at IT-giganten har klart å konvertere over halvparten av disse til betalte brukere på knappe tre måneder.
Techcrunch poengterer at Apples nye tall ikke viser hvor mange som har glemt å trykke på knappen som avbryter den automatiske fornyelsen etter prøvetiden.
Jay Z med milliontall
Selv om Apple-tallene er gode, så er det likevel et stykke opp til strømmegiganten Spotify, som har 20 millioner betalte brukere og 55 millioner reklameabbonenter.
LES OGSÅ:Spotify-byks etter Apple Music-lansering
Jay-Z-eide Tidal annonserte for kort tid siden at de hadde passert én million betalende abonnenter, mens franske Deezer har seks millioner betalende abonnenter.
I Norge kommer 81 prosent av omsetningen i musikkbransjen fra strømmemarkedet. Det er langt mer enn i de fleste land i Europa samt USA.
– Jeg tror Apple Music særlig vil ha en stor betydning for overgangen til strømmetjenester i disse markedene. Vi har nok ikke sett toppen, sier direktør Marte Thorsby i Ifpi, plateselskapenes bransjeorganisasjon, til DN i august.
Lese mer om medier, nett, teknologi? Følg @DN_Etterbors og @marcushusby på Twitter. Du kan også følge DN Etterbørs på Facebook
Se DNtv: Slik fungerer Apple Watch: