– Alle som kjenner meg, kan se at det ikke var min håndskrift. Det var ikke veldig profesjonelt gjort

Kjøperne fikk se en leiekontrakt som varte til 2027 – og slo til. Men leietager Helse Bergen flytter ut 1. april i år, og sier leiekontrakten signert et selskap tilknyttet Eirik Bysheim Hokstad er forfalsket.

Publisert: Oppdatert:

Det er denne bygningen på Laksevåg utenfor Bergen som Helse Bergen nå er på vei ut fra. De som kjøpte gården i fjor fikk angivelig oversendt en forfalsket kontrakt – der Helse Bergen skulle fortsette som leietager til 2028. Innfelt: Avdelingssjef for arealkoordinering i Helse Bergen, Gro Jofrid Aarli
Det er denne bygningen på Laksevåg utenfor Bergen som Helse Bergen nå er på vei ut fra. De som kjøpte gården i fjor fikk angivelig oversendt en forfalsket kontrakt – der Helse Bergen skulle fortsette som leietager til 2028. Innfelt: Avdelingssjef for arealkoordinering i Helse Bergen, Gro Jofrid Aarli (Foto: Paul S. Amundsen)