Dagens Næringsliv

Åpne i appen

Åpne
${loggedInUserFirstNameFirstChar}${loggedInUserLastNameFirstChar}
Tips oss
${loggedInUserFirstNameFirstChar}${loggedInUserLastNameFirstChar}
${ subscriptionType }
${ loginMenu.buttonText } ${ bliAbonnent.buttonText }
  • ${ logoutMenu.buttonText }
  • ${ nhstLogoutMenu.buttonText }
Havbruk

Eivind Reiten gikk selv på laksesmell: – Jeg liker jo ikke å tape penger, men dette er en klok og riktig politikk fra regjeringen

Eivind Reiten, Bjørn Dæhlie og de andre investorene i Anaxo Capital har tapt nær 40 millioner kroner på laksjeaksjer etter nytt forslag om grunnrenteskatt. Men Reiten roser innretningen på skatten og mener regjeringen her har tenkt helt riktig.

1 min Publisert: 29.09.22 — 18.01 Oppdatert: 8 måneder siden

Eivind Reiten er meget positiv til den nye lakseskatten.
Eivind Reiten er meget positiv til den nye lakseskatten. (Foto: Mikaela Berg) Mer...
Kenneth Lund
Havbruk Laks Skatt Politikk Eivind Reiten Havbruk

DN Jobb

Ukens stilling

Det som teller

Dagens Næringsliv er Norges fremste næringslivsavis. Siden 1890 har vi vært først med nyhetene om bransjene, bedriftene og menneskene som former samfunnet. Vi gir deg kunnskap, inspirasjon og grunnlag for gode valg.

Sjefredaktør og administrerende direktør

  • Janne Johannessen

Redaktører

Kontakt

Tips oss

Dagens Næringsliv er en del av DN Media Group. For mer informasjon om DN Media Group klikk her. Vi arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.