Kan flytte milliardsatsing til Kina

Laksegründer Inge Berg sier fem milliarders laksesatsing kan bli flagget ut om de ikke får lov å investere i Norge. – Det er et par store prosjekter i Kina vi er veldig godt informert om, sier Berg.

Publisert: Oppdatert:

Inge Berg er eier og administrerende direktør i det familieeide Nordlaks-konsernet mener ti konsesjoner er for lite til å forsvare investeringene, og anket avgjørelsen. – Det er en følelsesbasert forvaltning og en sneversynt synsing som ligger bak beslutningene, sier Berg.
Inge Berg er eier og administrerende direktør i det familieeide Nordlaks-konsernet mener ti konsesjoner er for lite til å forsvare investeringene, og anket avgjørelsen. – Det er en følelsesbasert forvaltning og en sneversynt synsing som ligger bak beslutningene, sier Berg. (Foto: Marius Fiskum)