Nils Bastiansen og Joakim Gjersøe, Folketrygdfondet

Styremedlemmer skal ikke sitte i valgkomiteen

Norsk utvalg for eierstyring og selskapsledelse foreslår at ett styremedlem skal kunne være medlem i valgkomiteen. Folketrygdfondet er prinsipielt uenig.

Publisert: Oppdatert:

Valgkomiteens uavhengighet er viktig for å sikre at aksjonærfellesskapet har den nødvendige tillit til valgkomiteens prosesser og innstilling, skriver innleggsforfatteren. Her Norwegians styreleder Bjørn Kise på generalforsamlingen til Norwegian Air Shuttle 8. mai.
Valgkomiteens uavhengighet er viktig for å sikre at aksjonærfellesskapet har den nødvendige tillit til valgkomiteens prosesser og innstilling, skriver innleggsforfatteren. Her Norwegians styreleder Bjørn Kise på generalforsamlingen til Norwegian Air Shuttle 8. mai. (Foto: David Brendan Torch)