Revisor nøyer seg ikke med å presisere at det på grunn av selskapets og konsernets svake likviditetssituasjon og utilfredsstillende finansiering er vesentlig usikkerhet om fortsatt drift, men skriver også:

«Ved et eventuelt forsert salg av selskapets og konsernets eiendeler, herunder multiklientseismikk og patentrettigheter, vil realiserbar verdi være vesentlig lavere enn bokført verdi», skriver revisor Ernst Alsaker i Ernst & Young i revisjonsberetningen til Global Geo Services (GGS) for 2002 ifølge Dagens Næringsliv.

Forhandler med kreditorene
GGS har i hele vår vært i forhandlinger med sine kreditorer. I midten av juni ble GGS enig med sin største kreditor, det kinesiske selskapet BGP, som har til gode 21,5 millioner dollar. Fortsatt forhandler GGS med kreditorene Tor Aksel Voldberg og Wilhelmsens-familiens investeringsselskap Skips As Tudor.

Den gjeldstyngede eiendomsinvestoren og storaksjonæren i GGS, Øyvind Hornæss, har til nå tapt 46 millioner kroner på sin 27,5 prosents eierandel i seismikkselskapet som ble kjøpt i september i fjor.(Vilkår)Copyright Dagens Næringsliv AS og/eller våre leverandører. Vi vil gjerne at du deler våre saker ved bruk av lenke, som leder direkte til våre sider. Kopiering eller annen form for bruk av hele eller deler av innholdet, kan kun skje etter skriftlig tillatelse eller som tillatt ved lov. For ytterligere vilkår se her.