Er du for gammel til å løpe, sier du?
Da har du neppe hørt om amerikaneren Ida Keeling (100) som bor i Bronx i New York.
Magasinet Runners World skriver at 100-åringen nylig sikret seg verdensrekord på 100 meter sprint for sin aldersgruppe med tiden 1.17.33, altså rundt ett minutt og 17 sekunder.
Det skjedde under helgens idrettsarrangement Penn Relays i Philadelphia, USA.
Til sammenligning har sprinteren Usain Bolt fra Jamaica verdensrekord i 100 meter for menn på 9,58 sekunder, mens ingen kvinne har klart å slå tiden til amerikanske Florence Griffith-Joyner som løp 100 meter på 10,49 sekunder i 1988.
Ifølge avisen The New York Times startet ikke Keeling med konkurranseløp før hun var sent i 60-årene.
- Du ser så mange eldre mennesker som bare sitter overalt. Vel, det er ikke meg, sier Keeling til avisen.
Den spreke damen innehar også rekorden på 60 meter-distansen for amerikanske kvinner i aldersgruppen 95 til 99 år med tiden 29.86.
Les også: Julie (24) er hektet på hinder
Se DNtv:
Elsykkel vs landeveissykkel: Slik gikk det i motbakkerittet: