Dagens Næringsliv

Åpne i appen

Åpne
${loggedInUserFirstNameFirstChar}${loggedInUserLastNameFirstChar}
Tips oss
${loggedInUserFirstNameFirstChar}${loggedInUserLastNameFirstChar}
${ subscriptionType }
${ loginMenu.buttonText } ${ bliAbonnent.buttonText }
  • ${ logoutMenu.buttonText }
  • ${ nhstLogoutMenu.buttonText }
Janne Haaland Matlary

Janne Haaland Matlary

Janne Haaland Matlary, professor i statsvitenskap ved Universitetet i Oslo og professor II ved Forsvarets høgskole

Globalt

Urban krigføring i amerikanske byer?

Situasjonen i USA eskalerer raskt. Det er opptøyer med angrep på føderale bygninger i mange byer og president Trump setter inn føderale styrker for å beskytte dem, noe han har anledning til.

2 min Publisert: 29.07.20 — 19.49 Oppdatert: 3 år siden

Føderalt politi i sammenstøt med demonstranter i Portland, Oregon.
Føderalt politi i sammenstøt med demonstranter i Portland, Oregon. (Foto: Spencer Platt/AFP/NTB Scanpix) Mer...
Janne Haaland MatlaryStatens USA Justisminister Barr Trump Demokrati Globalt

DN Jobb

Ukens stilling

Det som teller

Dagens Næringsliv er Norges fremste næringslivsavis. Siden 1890 har vi vært først med nyhetene om bransjene, bedriftene og menneskene som former samfunnet. Vi gir deg kunnskap, inspirasjon og grunnlag for gode valg.

Sjefredaktør og administrerende direktør

  • Janne Johannessen

Redaktører

Kontakt

Tips oss

Dagens Næringsliv er en del av DN Media Group. For mer informasjon om DN Media Group klikk her. Vi arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.