19.11.2022 Hilmar Mjelde Mellomvalget i USA var et protestvalg – mot Trump Republikanerne som nå ikke tør å utfordre Donald Trump, er heller ikke tøffe nok til å være president i USA.
09.11.2022 Sverre Strandhagen Trumps farlige plan for maktovertagelse Donald Trumps lojale valgvinnere vil spille en nøkkelrolle frem mot presidentvalget i 2024.
10.07.2022 Bård Bjerkholt Hvem finansierer trumpistenes valgkamp? Demokratene så klart Den som synes at norsk politikk er kynisk, burde sjekke ut de republikanske primærvalgene i USA.
23.11.2021 Republikanerne betaler Trumps advokatregninger Donald Trump får hjelp av ledelsen i Det republikanske partiet til å betale advokatregninger.
18.10.2020 Professor: Risiko for at Trump vil nekte å gå av – Det har gått i den retningen jeg fryktet, sier norsk statsviter som i 2017 advarte om faren for at Donald Trump kunne undergrave demokratiet i USA.
22.09.2020 Sverre Strandhagen Trump vil ikke gi seg selv om han taper Selv om Donald Trump skulle tape presidentvalget, vil Trumps agenda leve videre i det republikanske partiet.
26.08.2020 Trumps datter til angrep på mediene og teknologiselskap Tiffany Trump anklaget i sin tale på Republikanernes landsmøte medier og teknologiselskaper for å være partiske i omtalen av faren, president Donald Trump.
25.08.2020 Lederen for USAs legemiddelverk innrømmer å ha overdrevet effekten av hastegodkjent behandlingsform Lederen for USAs legemiddelverk innrømmer at han overdrev virkningen av blodplasmabehandling for covid-19. Han har fått skarp kritikk fra forskere og leger.
09.06.2020 Krisemålinger for Donald Trump – nå henter han inn sin egen meningsmåler President Donald Trump raser på meningsmålingene. Han har nå hyret inn egne folk for å diskreditere de etablerte meningsmålerne.
20.03.2020 Senatorene forsikret USA om at koronakrisen var under kontroll - samtidig dumpet de aksjer To republikanske senatorerer med innsidekunnskap om koronakrisen dumpet aksjene sine før noen forsto alvoret. Utad forsikret de om at alt var greit.
08.02.2020 Svein Melby Kronikk: Trump har fått kontroll på Det republikanske partiet Det republikanske partiet utviser nå en nesten total lojalitet til en politiker som man opprinnelige anså som et uønsket fremmedelement.
04.08.2019 Asle Toje Splittelsens politikk Demokratene vil bevare renheten, men trolig tape presidentvalget i 2020.
20.05.2019 Trump beordrer McGahn til å nekte å møte i høring i Kongressen President Donald Trump har beordret den tidligere advokaten i Det hvite hus Don McGahn til å nekte å møte til høring i Kongressen.
10.01.2019 Trump kan ha malt seg inn i et hjørne En nasjonal unntakserklæring synes å være president Donald Trumps siste halmstrå for å få startet bygging av en grensemur.
02.01.2019 Mitt Romney går i strupen på Trump Senator Mitt Romney går til angrep på sin egen president og partifelle, og mener Donald Trump er splittende og uskikket til å lede USA. Trump svarer på Twitter – som vanlig.
27.09.2018 Grønt slim kan stoppe Trumps mann Grønne, giftige alger kan ødelegge for Trumps kandidat Rick Scott i Florida og hjelpe Demokratene å vinne flertall i senatet. – Valget handler om hvor stor makt Trump har fått i USA, sier Misha Nadel, frivillig-koordinator for Demokratene i West Palm Beach, Florida.
22.09.2018 Anklager om en sosialistisk konspirasjon Boligminister Ben Carson kaster seg inn i striden om ny høyesterettsdommer og beskylder demokratene for å være del av en sosialistisk konspirasjon for å ta over Amerika.
07.09.2018 Obama: Trump og Republikanerne undergraver USA USAs tidligere president Barack Obama tar bladet fra munnen og retter skarp kritikk mot Donald Trump og det republikanske partiet.
25.08.2020 Lederen for USAs legemiddelverk innrømmer å ha overdrevet effekten av hastegodkjent behandlingsform
20.03.2020 Senatorene forsikret USA om at koronakrisen var under kontroll - samtidig dumpet de aksjer Utenriks