D2

Hurtigmeny

  • DN.no
  • Logg inn
  • Kundeservice

Hovedmeny

  • Dagens avis
  • Nyheter
    • Siste nytt
    • Politikk og samfunn
    • Energi
    • Utenriks
    • Gründer
    • Eiendom
    • Etterbørs
  • Meninger
    • Kommentarer
    • Debatt
  • DN Ledelse
  • Magasiner
    • DN Helg
    • D2
  • Livsstil
    • Smak
    • Aktiv
    • Bil
    • Privat
    • Tekno
  • Tjenester
    • DN Investor
    • Boligbasen
    • Nyhetsbrev
    • DN Jobb
    • Skattelister
  • Kundeservice
  • Kjøp abonnement

Søk

Du har ikke skrevet inn søkeord, ingen søkeresultater å vise.

Hovedmeny

  • eAvisen
  • Min side
  • Min leseliste
  • Mine nyhetsbrev
  • Logg ut av DN

Saker om:

Oss Craft Distillery

Knut Helland (venstre) og Karl Weydahl var sivilingeniører og lektorer ved Høgskolen i Bergen. De to utviklet en metode for å utvinne biodrivstoff fra treverk, og fikk investorer med på å bygge et pilotanlegg for over 60 millioner kroner. Teknologien fikk imidlertid aldri kommersielt gjennomslag, og satsingen er gitt opp. Her er gründerne avbildet i en DN-reportasje fra 2007.. Foto: Erlend Haukeland

Start-up-fondet Sarsia Seed fant endelig en kjøper til bioetanol-flopp. Men planen om redusert skatt skulle gi en lei smell.

En hund etter brennevin. Bareksten og hunden Flocke foran Oss Craft Distillerys tre destilleringsapparat. Det minste apparatet er Barekstens favoritt..  

Norsk gin fikk dobbelt gull i VM for brennevin

Det som teller

Dagens Næringsliv er Norges fremste næringslivsavis. Siden 1890 har vi vært først med nyhetene om bransjene, bedriftene og menneskene som former samfunnet. Vi gir deg kunnskap, inspirasjon og grunnlag for gode valg.

Sjefredaktør og administrerende direktør

  • Janne Johannessen

Redaktører

Kontakt

Tips oss

Dagens Næringsliv er en del av DN Media Group. For mer informasjon om DN Media Group klikk her. Vi arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.