13.11.2022 Øyvind Kvalnes Taushetsmysteriet Ledere trenger å ta på alvor årsakene til at folk holder seg tause selv om de har viktige ting å si.
04.09.2022 Gustav Jebsen Tips til ferskinger i ny jobb Fersk fra skolen, ut i ny jobb? Her er noen råd som kan gi deg en lettere start.
26.08.2022 Oda Hartmann (25) søkte seg over til den danske studiestøtteordningen fordi hun ville tjent «for mye» i Norge København-student Oda Hartmann (25) byttet ut Lånekassen med den danske studiestøtten SU. I Danmark må hun jobbe minst ti timer i uken for å motta studiestøtte, til gjengjeld er støtten gratis.
24.06.2022 Amanda Selven (24) fikk over 40 henvendelser på Facebook-innlegg om sommerjobb Amanda Selven sluttet i serveringsbransjen under pandemien. Nå som hun vil gjøre comeback, står restauranter med bemanningstrøbbel i kø.
19.06.2022 Bård Kuvaas Spaltist: Hva er best av å tilby høyere lønn til noen få eller å tilby fleksibilitet til mange? Kostnaden ved finansielle individuelle avtaler er ikke avgrenset til hva det koster i kroner og øre.
29.05.2022 Birgitte Lange Spaltist: Tid til alt? Å velge noe betyr å velge bort noe annet - både som leder og i livet ellers.
23.03.2022 Medarbeideren min strever psykisk En av mine ansatte strever sannsynligvis psykisk. Jeg synes det er ubehagelig å ta opp.
23.01.2022 Eva Grinde Fritt for å ikke ta mandagsmøtet i badstuen Pass på. Isbading kan bli det nye Birken.
27.12.2021 Eivind Bøe Innlegg: Når jobben ikke lenger passer inn i livet Halvparten av arbeidsstyrken er nå enten på jakt etter ny jobb eller åpne for nye muligheter.
26.12.2021 Øyvind Kvalnes Innlegg: Kritikk må møtes på gode måter Ledere trenger å forberede seg på kritikk og motforestillinger til egne ideer.
19.12.2021 Anne-Kari Bratten Spaltist: På den 93. søndag i pandemiusikkerhet Akkurat nå er det ingen Santa Lucia eller andre som stiger med tente lys inn i arbeidslivet vårt.
27.11.2021 Tom Karp Spaltist: Best til å lede eller best til å klatre? Det er vanskelig å få tak i de rette til å lede.
09.07.2021 Ole Christian Apeland Kronikk: Ingenting har større kraft enn gode historier. Finn dem og bruk dem Jeg er sikker på at Petter Stordalens forståelse for historienes kraft er en av grunnene til at jordbærselgeren nå er milliardær.
22.06.2021 Maria Østli Innlegg: Kunstig intelligens har inntatt arbeidslivet – lovløse tilstander krever nye avtaler Kunstig intelligens på jobben graderes som «høyrisiko» i et lovforslag i EU. Ikke uten grunn: Systemer som er så komplekse at arbeidstagerne ikke forstår hva beslutningene bygger på, må reguleres.
07.05.2021 Jon H. Fiva Innlegg: Det politiske stigespillet Den politiske eliten har stor makt over hvem som rekrutteres og får klatre i den politiske maktstigen. Og partibytte er et rødt felt i stigespillet: rykk tilbake, kanskje helt tilbake til start.
04.05.2021 Erling Barth Innlegg: Jobbveksten har vært størst mot toppen av lønnsstigen Den polariserende U-en i det norske arbeidsmarkedet har gått tilbake til å bli en topptung J.
19.04.2021 Innlegg: Konsulentenes gründer Det kan fortsatt være mye å lære av konsulentbransjens gründer for norsk og nordisk næringsliv som ble født for 120 år siden.
04.04.2021 Permittert barsjef i Bærum ble fiskeindustriarbeider på Røst: – Her er det ikke noe kjære mor Terje Andresen (57) fra Oslo er en av flere tusen som er permittert i serveringsnæringen. Nå har han tatt seg sesongjobb i fiskeindustrien.
26.08.2022 Oda Hartmann (25) søkte seg over til den danske studiestøtteordningen fordi hun ville tjent «for mye» i Norge Utdannelse
19.06.2022 Spaltist: Hva er best av å tilby høyere lønn til noen få eller å tilby fleksibilitet til mange? Bård Kuvaas Ledelse
09.07.2021 Kronikk: Ingenting har større kraft enn gode historier. Finn dem og bruk dem Ole Christian Apeland Etterbørs
22.06.2021 Innlegg: Kunstig intelligens har inntatt arbeidslivet – lovløse tilstander krever nye avtaler Maria Østli Innlegg
04.04.2021 Permittert barsjef i Bærum ble fiskeindustriarbeider på Røst: – Her er det ikke noe kjære mor Arbeidsliv